Beşiktaş başkan talibi Hasan Arat’tan aktarma vaadi @ agrispor.com.tr

Hasan Arat 15112023 B.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Last Updated on 17 Kasım 2023 by adminBeşiktaş başkan adaylarından Hasan Arat düzenlemiş olduğu tanıtım toplantısında aktarma vaadinde bulunarak, “En meşhur dünya takımlarıyla temasımı kurdum, kurmaktayım. Beşiktaş’a dünya liderleri gelecek” dedi.

Beşiktaş Kulübünün 3 Aralık’ta yapılacak nefes kesecek genel kurulu öncesinde başkan adaylarından Hasan Arat, projelerini tanıttı. Volkswagen Arena’da ‘Beşiktaşlıların Yolu’ isminde olan tanıtım toplantısına siyah-beyazlı taraftarlar katıldı.

Vaatlerini duyuran Arat, transferde dünyanın en meşhur kulüpleriyle temasta bulunduğunu ve siyah-beyazlı takıma dünya yıldızlarının geleceğini söylemiş oldu.

Geçirme hikayesinde, “Asla merak etmeyin. En meşhur dünya takımlarıyla temasımı kurdum, kurmaktayım. En yakın zamanda transferde eksiklerimizi gidereceğiz. Beşiktaş’a dünya liderleri gelecek.” ifadelerini kullanan Arat, salonda “Anderson Talisca” seslerinin yükselmesinin arkasından “Hep beraberce görüşeceğiz, merak etmeyin” dedi.

“Seçim zamanı açıklanırken kimse çekilme etmedi”

Onursal başkan Süleyman Seba’nın borçsuz bir kulüp bıraktığını söyleyen Arat, “Son 3 ayın özetinde 22 Ağustos’ta camiama ‘Derhal genel heyet yapın, 1 gün bile kaybedecek vaktimiz yok’ dedik. 28 Ağustos’ta benim bu çağrıma yanıt vermek için basın toplantısı yapılmış oldu. 45 gün sonrasında ‘nefes kesecek genel heyet yapacağız’ dendi. 6 Ekim’de 17 Aralık’a tarih verildi. 1 gün bile yitirmek bile zararımıza desek de belli baskılarla 3 Aralık’a tarih çekildi. Bu karar alındığında teknik direktörümüz yoktu ve 9 maç vardı. Seçim zamanı açıklanırken kimse çekilme etmedi. Kulüplerde bu şekilde bir anane yok. İstifa etmeniz lazım. Başkan, oynanacak derbinin sonucunu bekledi, maç fena sonuçlanınca başkan olmayacağına karar verdi. Asbaşkan, başkanın kararını bekledi.” ifadelerini kullandı.

“23 yılda tek bir tapu alınamadığı benzer biçimde bütün tapularımız heba edildi”

Beşiktaş’ı dizayn edenlerin siyah-beyazlı kulübü kontrolü dibine almaya çalıştığını söyleyen Arat şunları aktardı:

“Adayları ofislerine çağırdılar. Asbaşkanlarının çekilmesini istedi. Öteki aday 22 gün kala adaylığını duyuru etti. Beşiktaş, Avrupa’dan elendi ve milyonlarca avro zarar etti. Teknik görevli, camiamızı rencide edecek açıklamalar yapmış oldu. Idare varken kıymetli adayımız Rıza Çalımbay’la görüşeceğini söylemiş oldu. Adaylık başvurumuzu yaptık, kulüp bizlere informasyon vermedi. Senelerdir birbirini aklamaya çalışan yönetimler, Deloitte ve KPMG raporlarını kasalara koydu. Tamamı hesap soracağız diye geldi ve birbirlerini akladılar. Hukuk kurulu kuracağız ve hukuk ne gerektiriyorsa onu yapacağız. 23 yılda tek bir tapu alınamadığı benzer biçimde bütün tapularımız heba edildi. ‘Fulya’yı unutun’ dedi, Fulya’yı Beşiktaşlıların vicdanı unutmayacak. 515 milyonluk bütçe aşımı davası kazanılıyor, kulüp bu davaya itiraz ediyor. Bu para kulübe girecek, dünyanın hiç bir yerinde böyle bir durum olmaz. Tüpraş gelirleri kırdırıldı dedim, ses çıkmadı. Aksine bir şey söyleyemediler. Gitmeye 23-25 gün kala bu yapılmış oldu. Bütün bu nedenlerle buradayım. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar yönetecek dedim. 3 Aralık’tan sonrasında kimse Beşiktaş başkanına parmak sallayamayacak. Bu seçim Beşiktaş’ın köprüden önceki son çıkışıdır. Üyeler kontrolsüz halde kulübe sokulmuştur. Başkan, ‘Gelen herkesi üye yaptım, nereden geldikleri belli değil’ dedi. Birtakım yöneticilerin neler yaptığını biliyoruz. 2024 Mayıs’ında camiamız vehamet altındadır. Birtakım yöneticiler üye kaydını ve tek derdi Beşiktaş olan derneklerini kötüye kullanma ederek oylarını pazarlamaları öğrenek alınacak bir mevzudur. Beşiktaşlılara kimse oyunu kime vereceğini dikte edemez. Beşiktaşlı bağımsızdır. Gelin hep beraber Beşiktaş’ı özgürleştirelim, özümüze dönelim. Bu seçim Beşiktaş’ın seçimidir, kimse müdahale etmesin. Kimse kimseden icazet beklemesin. Bu yola çıkarken taşıdığım düşünceyi gözlerinizin içerisine bakarak anlatım etmek isterim. Bu kulüp bizlere şehitlerimizden, gazilerimizden Onur beylerden, Baba Hakkılardan, terörün eline geçmesin diye göreve çağıran Süleyman Seba’dan emanet. Beşiktaş’ı dünyanın en kurumsal kulüplerinden biri oluşturmaya laf verdik. Çıktığımız yol Beşiktaşlıların yoludur.”

“Avrupalı kulüpler olmak suretiyle mühim kulüplerle ilişkiler kuracağız”

Projelerini özetleyen Arat, Beşiktaş’ın geleneklerinin kaybolduğunu belirterek, futbol ekibi ile alakalı planlarını şu şekilde söyledi:

“Sayın Seba kulübü borçsuz ve kasada nakitle bıraktı. Kulübün itibarı, kültürü, gelenekleri gitti menajerlerle yönetilen sistem geldi. Üç büyük kulüp toplandığı süre Süleyman Seba’nın liderliğinde toplanırdı. Kararlar Beşiktaş Kulübünde alınırdı. Parası yoktu fakat çok önemli itibarı vardı. Rıdvan, Serdar ve Emirhan 10 milyon avroya yurt dışına gitti. Serdar’ın piyasa fiyatı 40 milyon avro oldu Braga’da. Onların yerine gelen oyuncu 90 dakika bile oynamadı. Menajerlere teslim etmeyeceğiz bu kulübü. Necip Uysal bizim evladımızdır. 2004 senesinde 12 yaşlarında öz kaynak sporcusu olmuş. 2009’dan bu yana Necip’in oynadığı libero ve stoper pozisyonlarına 44 oyuncu alınmış, Necip sadece kalecilik yapmamış. Harcamışlar harcamışlar fakat Necip’in yerini kimse dolduramamış. Hepimiz futbol takımını soruyor. Avrupalı kulüpler olmak suretiyle mühim kulüplerle ilişkiler kuracağız. Onlarla haberleşme içerisinde olacağız. Beşiktaş kendi sporcu verisini kendi saklamış olduğu bir sistem kuracağız. 14 yaşlarında evlatları alıp gidemeyecekler. Beşiktaş’ın 120 senelik gücü ve itibarıyla aktarma yapacağız. Futbol takımımızın tamamına hizmet edecek atletik performans birimini kuracağız. Beşiktaş altyapı sistemini Avrupa standartlarına nazaran yine planlayacağız. Bütün bizim ülkemizde futbol okulları kurup, aralarında turnuvalar düzenleyeceğiz. Aralarındaki yıldızları kazanacağız.”

Tüpraş Stadı’nda akustik problemi bulunduğunu söyleyen Arat, “Stadımızda lüzumlu çatı değişikliği yaparak akustik sorununu çözeceğiz. Kale arkası tribününü UEFA normlarında değiştirerek, kapasitesini yüzde 80 artıracağız. Stadımızda efsaneler tribünü kuracağız. Bizim efsanelerimiz maça gelecek.” dedi.

Beşiktaş’ın medya ve haberleşme noktasında eksiklikleri bulunduğunu söyleyen Arat, “Beşiktaş’ın kurumsal medyası yok. Kendi taraftarıyla haberleşme kurmuyor. Kulübe değil yöneticiye bağlı medya ile haberleşme kuruyor. Beşiktaş’ın kurumsal medyasını kulübün haberleşme medyasına alacağız. Dijital medyada rakiplerimizi geçeceğiz. Hepimiz BJK TV’yi merak ediyor. Dijitalde 7×24 aleni olacak bir TV kuracağız. Beşiktaş medya özgün yapımlarını dünyaya satarak gelir elde edeceğiz. Beşiktaş’ın haklarını gasp edenlerden hesap soran bir idare olacağız.” ifadelerini kullandı.

“Beşiktaş’ın borcunu 4,5 yılda kapatacağız”

Siyah-beyazlıların dijitalleşmede geri kaldığını ve gelir getirecek bir tatbik yapılacağını söyleyen Hasan Arat, şunları söylemiş oldu:

“Yeni gelir kalemleri kurmak için acele çözümlere gerekseme var. Beşiktaşlılara hususi dijital cüzdan ve kredi kartını da kapsayan sadakat programını hayata geçireceğiz. Yeni doğmuş bebeğimize Beşiktaş kartı verilecek. Burada biriken hesabıyla büyüdüğünde kulübümüze üye olabilecek. Kartal Yuvalarında ve kafe, restoranlarda Beşiktaş puan kazandıracak. Kombine, üyelik aidatı ve kuruluş ödemelerinin yanı sıra İstanbul Kart’a puan aktarabilecek. Beşiktaş yatırım fonunu kuracağız. Beşiktaş teşebbüs sermayesi fonunu kuracağız. Beşiktaş bireysel emeklilik fonunu kuracağız. Beşiktaş uygulaması yardımıyla hususi şartlarda kredi kullanabilecek. Dünyanın biri olan bankalarla ve idare şirketiyle ilke anlaşmasına vardık. Kazanılan puanlar tokena dönüştürülecek. Beşiktaş uygulamasıyla boş kalan koltuklara son dakika satışı yapılabilecek. Hanımefendiler ve çocuklar için ayrı fırsatlar sunacağız. Üniversiteli ergenler için finansal kolaylıklar sağlayacağız. Bu dijital proje Beşiktaş’a yılda 25 milyon dolar para getirecek. Bizim yönetimimizde Türkiye’nin en iyi finansman yöneticileri var. Bu proje onlarla hazırlandı. Bu yöneticiler ve sizin desteğinizle Beşiktaş’ın borcunu 4,5 yılda kapatacağız. Beşiktaş Junior Club yardımıyla bebekler kurultay üyesi olacak ve geleceğin yüz bin kurultay üyesini oluşturacağız.”

“Plazayı hiç kimseye sormadan kiraya veriyorlarmış. Hepimiz buna mani olduk”

Gayrimenkul hikayesinde planlarını da özetleyen Arat, “Tesislerimiz bakımsız. Beşiktaş’ın üyeleri gayrimenkulle alakalı sorunları bilmiyor. Beşiktaş Plaza neresi diyorum bir çok insan bilmiyor. Süleyman Seba’nın oturmuş olduğu yazıhane var ya, orayı bilmeyenler var. Ben Akaretler’e taşıyacağız diyince plazalara taşıyacağız zannettiler. Bugün plazayı hiç kimseye sormadan kiraya veriyorlarmış. Hepimiz buna mani olduk. Hepimiz ulaştıktan sonra FEDA dönemlerini sonlandıracağız. Hepimiz bizlere yeteriz Beşiktaşlılar. Beşiktaş’ın geleceği için gayrimenkul yatırımları yapacağız. Bu fon gayrimenkulleri geliştirecek ve her taraftarımız gücü oranında katılabilecek. Teşebbüs sermayesi yatırım fonuyla taraftarımız şirketlere lider yatırım yapmış olup ortak olacak. Bu şirketleri Beşiktaş’ın kuvvetiyle büyüteceğiz.” diye konuştu.

Kulübün Akaretler’deki plazalarını residans yapacağını söyleyen Arat, Fulya’daki Şan Ökten Tesisleri’nin yine ayağa kaldırılacağını, Akatlar’da basketbol salonunu yıkarak yenisini yapacaklarını ve bununla beraber altyapı için de bir alan oluşturacaklarını belirtti.

Kartal Yuvaları’nı 81 ile yaymak istediklerini söyleyen Arat, göreve gelmeleri halinde 27 gün içerisinde yüzüncü sene forması ve ürünlerini satışa sunacaklarını dile getirdi.

“Basketbolda ana amacımız EuroLeague’e katılmak”

Basketboldan da bahseden Arat, “Basketbol geçen yıl küme düşüyordu sesimizi çıkartmadık. Tanrı korudu kümede kaldık. Bu yıl Nedim Yücel geldi tayfa daha iyi. Basketbolda ana amacımız Euroleague’e katılmak olacak. Hanımefendi voleybol takımımız, hanımefendi voleybolu dünyada 1 numara. Beşiktaş bu işi fazlaca ciddiye duracak. Bugün maçlar 10 bin kişiyle oynanıyor. Altyapıdan başlayarak muazzam hamleler yapacağız. Adam voleybol geri getireceğiz. Hentbol bizim tarihimiz. Hentbolu ne hale getirdiler. Hentbol layık olduğu yere geri dönecek. Beşiktaş’ın olimpiyatlarda sporcusu yok. Bu bizim ana hedeflerimizden birisi olacak. Paris’e yetişmemiz fazlaca zor fakat 2028 için bilhassa hanımefendi sporcularımızla program yapacağız. 23 yaşlarında Nesrin Baş dünya şampiyonu oldu. Su sporlarına başlayacağız. Olimpiyatlarda hanımefendi, adam tayfa şampiyonaları var. Beşiktaş’ta yüzme ve jimnastik fazlaca ağırlıklı olacak. E-Spor 350-400 milyon dolar hacme haiz. Beşiktaş orada da dirençli halde devam edecek.” diyerek laflarını bitirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Beşiktaş başkan talibi Hasan Arat’tan aktarma vaadi @ agrispor.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ağrı'nın spor haber sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!