Galatasaray’da başkan Dursun Özbek: Zelzele bölgesine her türlü desteği götürüyoruz

Galatasarayda Baskan Dursun Ozbek Deprem Bolgesine Her Turlu Destegi Goturuyoruz 1707327375947.jpeg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Last Updated on 7 Şubat 2024 by

Depremin üzerinden 1 sene geçtiğini ve dün de Kahramanmaraş‘a gittiklerini anlatım eden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Sayın Divan Başkanım ve değerli heyeti kıymetli divan kurulu üyeleri. Saygıdeğer hazirun. Hepinize saygılarımı sunuyorum. 6 Şubat 2023 sabahı başlamış olan gayretlerimizi Eray Yazgan kardeşim ayrıntılı olarak sizlere söyledi. Depremin üzerinden aşağı yukarı bir yıl geçti. Dün bölgedeydik. Kahramanmaraş’a gittik. Bir mevzuyu sizlere aktarmak isterim; şundan dolayı muazzam bir mevzu bulunduğunu düşünüyorum. Bu büyük afete uğramış bölge insanının beklentileri neler? Doğal ki anlattığımız şeklinde ilk gün itibari ile birtakım acele yardım malzemesi olabilir. Bilahare konaklamaları, yatıp kalkmaları için mekanlar olabilir. Kalıcı konutlar olabilir… Bölgenin ekonomisine iş gücünün oradan göçmemesi için lüzumlu kalıcı konutlar olabilir; ama tüm bu tarz şeyleri yapılmış oldu. Bana bakılırsa bölge insanının beklentilerinin en önde gelenlerinden birisi de bizlerin devamlı bölgede i·lişki halinde olmaları, onlarla kucaklaşmaları, onlarla el sıkışmaları, öpüşmeleri ve hal hatır sorma şeklinde mevzular… Yaptığımız ziyaretlerde insanoğlu geliyor. Formasını giyip geliyor, formasız geliyor ve kullandıkları ifadeler, bize söyledikleri, konuşurken ağlayarak bizlere anlatım ettikleri şeyler bu dokunuşun muazzam olduğu hissini bende uyandırdı” diye konuştu.

“BÖLGEDEN ELİMİZİ ETEĞİMİZİ FİZİKİ OLARAK ÇEKMEMENİN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Bölgede depremzedeler için meydana getirilen mezarlığa uğradıklarını söyleyen Dursun Özbek, “Depremzedeler için büyük bir mezarlık yapılmış oldu. Bu mezarlıkta yaşamını kaybeden insanlara bir Fatiha okumak için arkadaşlarla birlikte oraya gittik, dolaştık. Yaşlı bir bey geldi. Dedi ki, iki adet oğlumu bu depremde kaybettim. Fotoğraflarını gösterdi. Aslan şeklinde iki adet genç adam. Bunlar dedi. Galatasaray Başkanı olarak acaba bir Fatiha okumaz mısınız dedi. Şu demek oluyor ki benim hayatımda beklediğim en mühim şeylerden bir tanesi buydu dedi. Onun için bu bölümü noksan etmememiz lazım. Evet, her şeyi yaparız orada. Kalıcı konutlar da yapıyoruz. Her türlü desteği götürüyoruz oraya; ama bölgeden elimizi eteğimizi fiziki olarak çekmemenin muazzam bulunduğunu düşünüyorum. Hem de felaketler, erdemleri sergileme zamanlarıdır. Ikimiz de ülkemizin en organize sivil camia kuruluşu olduğumuzun bilinci içerisinde gücümüzü ve kaynaklarımızı harekete geçirdik” gibi konuştu.

“GELECEK İÇİNDE KALICI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ADIMLAR ATTIK”

Acele vaziyet müdahale ekipleri kurduklarını söyleyen Özbek, “Yalnızca bu felaketin yaralarını sarmak için değil. Gelecek içerisinde kalıcı ve sürdürülebilir adımlar attık. Geçtiğimiz sene 15 Şubat günü zelzele gündemiyle yeniden bu salonda bir araya geldiğimizde acele vaziyet müdahale ekipleri kurma lafı vermiştik sizlere. Şu anda bu teşkilatlanmaya ait ilk ve en mühim aşamayı tamamlamış olmanın gururuyla karşınızdayız. Birazdan beratlarını takdim edeceğimiz değerli dostlarım kulübümüzün hem ilk acele vaziyet müdahale kadrosu bununla beraber ülkemizin dört bir yanında yetiştirilecek ilk müdahale ekiplerimizin eğitmenleridir. Kendilerini siz değerli üyelerimizin huzurunda bir defa daha kutlama ediyorum. Bu değerli organizasyonda AKUT Vakfı’nın iş donanması ve katkıları bizim için muazzam. Burada bulunan emek sahibi AKUT eğitmenlerine sizin huzurunuzda büyük bir teşekkür gönderiyorum” dedi.

6 Şubat depreminde hayatlarını yitirmiş tüm vatandaşlar için rahmetler dilediğini söyleyen Dursun Özbek, laflarını şöyleki noktaladı:

“Sözlerimi 2017 senesinde genç yaşta kaybettiğimiz Şevket Keresteci kardeşimi anarak bitirmek isterim. 15 yılı aşkın bir müddet AKUT’ta idare heyeti üyesi olarak vazife yapmış, Galatasaray tutkunu ve Ali Sami Yen Kapalı Tribünü’nün olmazsa olmaz isimlerinden sevgili Şevket, inanıyorum ki bu töreni şu anda keyifle izliyor. “6 Şubat depreminde hayatlarını yitirmiş tüm kardeşlerimize buradan rahmetler temenni ediyorum ve kıymetli ailelerine sabırlar temenni ediyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum.”

ARAMA KURTARMA EKİBİ KURULDU

Galatasaray Kulübü, naturel afet ve acele durumlara müdahale etmek amacıyla ‘GS Arama Kurtarma Kadrosu’ kurdu. Akut Vakfı iş donanması ile kurulan ilk müdahale kadrosunun eğitmen adaylarına beratlarını Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve AKUT 2’nci Başkanı Saydun Gökşin takdim etti


0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Galatasaray’da başkan Dursun Özbek: Zelzele bölgesine her türlü desteği götürüyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ağrı'nın spor haber sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!