Manchester City'nin 115. suçlama duruşması için tarih belirlendi, Richard Masters doğrulandı | Futbol

Mikel Arteta Newcastle Yenilgisinin Ardindan Hakemlik Yaptigi Icin Fa Cezasindan.png
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Last Updated on 16 Ocak 2024 by


Premier Lig'in CEO'su Richard Masters, Manchester City'e yöneltilen 115 suçlamanın dinlenmesi için bir tarih üstünde anlaşmaya varıldığını doğruladı ve milletvekillerine zirveyi göstermeye çalışırken 777 Partners'ın Everton'u satın alma teklifinin değerlendirilmesinde rötar bulunduğunu kabul etti. Flight, İngiliz futbolunun reformuna bağlı kalmaya devam ediyor.

Kültür, Medya ve Spor Komitesi'ndeki bir duruşmada konuşan Masters, Amerikalı yatırımcılardan tatminkar yanıtlar alınamaması sebebiyle süreçlerin kompleks hale gelmesinden sonrasında Everton soruşturmasının birkaç hafta içerisinde tamamlanabileceğini umduğunu söylemiş oldu. Sürem sonundan ilkin gerçekleşmesi olası olduğu bildirilen City duruşmasına ilişik ayrıntıları da paylaşmayacak. Ayrıca, Masters'ın İngiliz Futbol Ligi'ndeki mevkidaşı Rick Parry de Reading'de, tayfa sahibi Dai Yongge'nin dahil olduğu mevcut krizin Lig için yeni bir mesele bulunduğunu kabul etmek mecburiyetinde bırakıldı.

geçmiş bülten tanıtımını atla

DCMS duruşması, Premier League ve EFL'nin İngiliz futbol piramidi için finansal istikrarı sağlayacak bir antak kalma üstünde anlaşmaya varma mevzusundaki geçindiren başarısızlığına odaklandı. Parry, tavsiye edilen bağımsız düzenleyicinin, müzakereler sonuçlanmadan ilkin oyunun sağlığı hikayesinde kendi değerlendirmesini yapması icap ettiğini savunurken, bir anlaşmanın yapılmasının bir halde uzak olduğu bütün taraflarca kabul edildi.

City soruşturması altıncı yılına girerken, kulüplerinin sürem ortasında cezalandırıldığını ve bu hafta kendilerine daha çok suçlama yöneltildiğini bulan Everton taraftarlarının hayal kırıklığını anlayıp anlamadığı sorulduğunda Masters, anlayışlı bulunduğunu söylemiş oldu. “Yapabilirim [understand the frustration] fakat bunlar fazlaca değişik suçlamalar” dedi. “Şu anki şampiyon olsun ya da olmasın herhangi bir kulübün 2022-23'te masraf kurallarını ihlal etmiş olduğu tespit edilirse, Everton ya da Nottingham Forest ile tamamen aynı konumda olacaklar. Fakat City'e yöneltilen ve açıkçası asla konuşamayacağım suçlamaların boyutu ve niteliği bambaşka bir ortamda duyuluyor. Bu muamele için belirlenmiş bir tarih var. Ne yazık ki bunun ne süre bulunduğunu size söyleyemem fakat bu aşama kaydediyor.”

777 Partners'ın Everton için meydana getirdiği teklifte Masters'a taraftarların ne süre bir sonuca varılmasını umabilecekleri soruldu. “Dönemi tamamladığımızda ve maalesef birtakım süreçler birkaç haftayı buluyor, bazıları ise yönelttiğimiz sorulara tatminkar cevaplar alamadığımız takdirde fazlaca daha uzun sürüyor. Aslına bakarsan birkaç haftadır çalışıyor ve daha uzun sürecek. Ne kadar uzun zaman cevaplanması fazlaca zor bir sual fakat ümit ederim haftalardır.”

Masters'a yöneltilen soruların ortak bir teması vardı: Premier League'in oyunun müessir bir düzenleyicisi olduğu iddiasını kontrol etmek. Masters, “Sanırım bir çok yandaş, düzenleyici kurumların, bu durumda Premier Lig'in, kuralları uygulayacağını bilmek istiyor” diye ısrar etti. Sadece duruşmanın büyük bir bölümü, Premier Lig ile EFL içinde yapısal sorunların çözümü hikayesinde ne kadar azca ilerleme kaydedildiğini doğruladı.

Milletvekilleri, bağımsız bir düzenleyicinin hızla önceliklendirilmesiyle durumun sarsıldığını görme isteklerini gizlemediler. Başkan Caroline Dinenage, yaklaşmakta olan parlamento faaliyetlerine ilişik raporlar hakkındaki “Umutla yaşıyoruz” dedi.

Parry, bütün piramidin yararına olacak bir sonucun olası olmaya devam ettiğini (hatta kim bilir EFL'de daha çok yandaş sahipliğinin kolaylaştırıldığını) savunarak EFL'nin konumunda bir değişim öneriyor benzer biçimde görünüyordu; sadece bunu başarmanın en iyi yolu, düzenleyicinin bunu yapmasına izin vermekti. Evvela oyunun durumuna ilişik bağımsız bir değerlendirme oluşturun. Kapanış konuşmasında, “Lütfen tasarıyı yayınlayın, lütfen futbolun durumu incelemesine devam edin” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Manchester City'nin 115. suçlama duruşması için tarih belirlendi, Richard Masters doğrulandı | Futbol

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ağrı'nın spor haber sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!