Nottingham Forest ve Everton, Premier Lig suçlamalarının arkasından puan kesintisiyle yüz yüze kalabilir | Premier Lig

Brennan Johnson
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Last Updated on 15 Ocak 2024 by


Nottingham Forest, Premier Lig'in kâr ve sürdürülebilirlik kurallarını (PSR) ihlal etmekle suçlandıktan sonrasında potansiyel puan kesintisiyle yüz yüze kaldı ve Everton, aynı kuralların bir kere daha ihlal edilmesiyle suçlandıktan sonrasında daha çok puan kaybedebilir.

Forest'ın, davayı inceleyecek ve herhangi bir cezaya karar verecek bağımsız bir panelde duruşma yapılmadan ilkin suçlamaya cevap vermek için 14 günü var. Forest, akıbetini nisan ayı başlarında öğrenmeyi bekleyebilir ve temyiz hakkına haiz olacak. Yüksek profilli spor avukatı Nick De Marco KC, davalarını uygulamak için göreve getirildi.

Everton, 2021-22 sezonundaki 19,5 milyon £'sevinç fazla masraf sebebiyle Kasım ayında 10 puan düşürüldü ve itirazlarının sonucunu bekliyor. Bu ikinci harcama, 2022-23 hesaplarıyla ilgilidir.

Süratli kılavuz

Spor son dakika haber ikazlarına iyi mi kaydolabilirim?

Işaret etmek

  • Guardian uygulamasını iPhone'daki iOS App Store'dan ya da Android'deki Google Play mağazasından 'The Guardian'ı arayarak indirin.
  • Esasen Guardian uygulamanız var ise son olarak sürümde olduğunuzdan güvenilir olun.
  • Guardian uygulamasında sağ alttaki Menü düğmesine dokunun, arkasından Ayarlar'a (dişli simgesi) ve arkasından Bildirimler'e gidin.
  • Spor bildirimlerini açın.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Everton, mali ihlaller sebebiyle aynı sezonda iki kere puan düşürülme riskiyle yüz yüze, sadece temyizin sonucunun son suçlama üstünde mühim bir tesiri olacak. İtiraz zamanı hemen hemen doğrulanmadı.

Temyize Everton'un lehine karar verilirse ve kulübün, yeni bir stadyum için verilen kredilerin faizi ve oligark Alisher Usmanov'a Birleşik Krallık hükümetinin yaptırımlar getirmesinin arkasından ticari anlaşmaları kaybetmesi benzer biçimde, kulübün kayıpları için öne sürdüğü hafifletici faktörler kabul edilirse Bu, ihlali yalnızca 2022'ye kadar değil, 2023'e kadar da azaltacaktır.

Temyiz komisyonunun özgün bulgulara sadık kalması ve Everton'un iddialarını reddetmesi niteliğinde kulüp, 2023 periyodu için ikinci bir puan kesintisi olasılığıyla yüz yüze duracak. Sürem sonuna kadar Premier Lig kurallarına gore bir çözüm bulunması gerekiyor.

Kulüplerin üç senelik bir müddet içerisinde 105 milyon £ (aslen sürem başına 35 milyon £) kaybetmelerine izin veriliyor sadece Forest, Şampiyonanın son olarak döngüsünde iki sürem geçirdiğinden, kayıpları 61 milyon £ ile sınırlandırıldı; bu da her biri için 13 milyon £'a muadil geliyor. 2020-21 ve 2021-22 sezonları ve geçen sürem 35 milyon £.

Forest'ın savunmasının, tutarı PSR açısından saf kar sayılacak olan akademi mezunu için olası olan en yüksek fiyatı almalarını sağlamak amacıyla Brennan Johnson'ın satışını tecil sonucuna dayanması planlanıyor. Forvet, PSR'ye ahenk için sınır noktasından iki ay sonrasında, geçen Eylül ayında son teslim gününde 47,5 milyon £ karşılığında Tottenham'a satıldı. Şayet Forest Johnson'ı 30 Haziran'dan ilkin satmış olsaydı kulüp daha düşük bir ücret alacaklarına inanıyor. Her ne kadar bu onları izin verilen kayıpların doğru tarafında tutsa da, karlarını en üst düzeye çıkarmanın ve onları daha sürdürülebilir hale getirmenin uzun vadeli sağlıkları için daha iyi bulunduğunu savunmaları planlanıyor.

Şampiyonadan 2022'deki play-off'lara yükseldikten sonrasında Forest, Premier Lig'de savaşım edebilecek kapasitede bir kadro kurmak için 43 oyuncuya ortalama 250 milyon £ harcadı. Kırk oyuncu geldi fakat kulübün satılabilir varlıkları azdı, bu da Johnson'ın ayrılışını mühim kılıyordu. Geçen yazın başlangıcında Forest, Johnson için ortalama 30 milyon £ ücretinde bir takım yazılı öneri aldı sadece zamanlarını beklerlerse daha fazlasını alabileceklerini biliyordu.

Brennan Johnson, Eylül ayında Nottingham Forest tarafınca Tottenham'a satıldı. Resim: Alex Morton/Tottenham Hotspur FC/Shutterstock

Kulüp piyasada davranışlarında ölçülü bir yaklaşım benimsediğinden ve düşme bölgesinin üç sıra ve dört puan üstünde yer edinen Nuno Espírito Santo'nun ekibine katılmayı düşünmeden ilkin satış yapması gerektiğinden bu ay Forest'a hemen hemen bir aktarma olmayacak.

Forest, “Nottingham Forest, Premier Lig'in, kulübün bugün ligin karlılık ve sürdürülebilirlik kurallarını ihlal etmekle suçlandığını doğrulayan açıklamasını kabul ediyor” dedi. “Kulüp bu mevzuda Premier Lig ile tam işbirliğini sürdürmeyi amaçlıyor ve süratli ve adil bir çözüme ulaşılacağından güvenilir.”

Düşme bölgesinin bir sıra ve bir puan üstünde yer edinen Everton, son suçlamayla sonuçlanan dört senenin üçünde 10 puanlık aidat olduğu halde yine cezalandırılabilir. Kulüp, Premier Lig'de çifte tehlikeyle alakalı endişelerini dile getirdi sadece bunun, son olarak suçlamayı değerlendirecek bağımsız komisyonun meselesi olduğu bilgisi verildi. EFL'den değişik olarak Premier Lig'de, hâlihazırda yaptırıma doğal olarak olan yıllardaki kayıpların üst sınırını belirlemek için herhangi bir direktif bulunmuyor.

geçmiş bülten tanıtımını atla

Everton, Pazartesi günkü suçlamayı yansıtan bir açıklamada ligin kurallarını eleştirdi: “Bu, 2019-20, 2020-21, 2021-22 ve 2022-23 sezonlarını kapsayan bir dönemle ilgilidir. Bu nedenle kulübün halihazırda 10 puanlık yaptırım aldığı mali dönemleri (2019-20, 2020-21 ve 2021-22) içermektedir. Kulüp şu anda bu yaptırıma itiraz ediyor.

“Premier Lig'de, EFL de dahil olmak üzere diğer yönetim organlarının aksine, halihazırda cezaya tabi olan mali dönemlerdeki ihlal iddiaları nedeniyle bir kulübe yaptırım uygulanmasını engelleyen yönergeler bulunmuyor. Sonuç olarak ve Premier Lig'in bu tür meseleleri 'sezon içinde' ele alma taahhüdü nedeniyle kulüp, sonuca bağlı olarak değişikliğe tabi olan bir PSR hesaplaması sunmaktan başka seçeneği olmayan bir konumda bulunuyor. temyizden.

“Kulüp şimdi, daha önce yaptırıma tabi tutulan aynı mali dönemleri içeren başka bir Premier Lig şikayetini, daha bu itiraz dinlenmeden savunmak zorundadır. Kulüp, bunun Premier Lig'in kurallarındaki açık bir eksiklikten kaynaklandığı görüşünde.”

Everton taraftarları Kasım ayında kendilerine verilen 10 puanlık cezayı protesto etti.
Everton taraftarları Kasım ayında kendilerine verilen 10 puanlık cezayı protesto etti. Fotoğraf: Tom Jenkins/The Guardian

Everton, Bramley Moore iskelesindeki yeni stadyumunun inşasıyla ilgili kayıplar nedeniyle ve Rusya'nın Şubat 2022'de Ukrayna'yı işgal etmesinden sonra Usmanov'la bağlantılı şirketlerle sponsorluk anlaşmalarını sona erdirmeleri nedeniyle haksız yere cezalandırıldıklarına inanıyor. USM, 200 milyon sterlinlik bir isim hakkı anlaşması üzerinde anlaşmıştı. örneğin yeni stadyum ve bu ticari anlaşmaların kaybedilmesi, Everton'un 2022-23 hesaplarını etkiledi.

Kulübün son hesapları yayınlanmadı, sadece lige sunuldu ancak kayıpların transfer piyasasındaki harcamalardan ziyade ticari gelir kaybı ve stadyum maliyetlerinden kaynaklandığı anlaşılıyor. Mevcut Premier Lig kulüplerinden yalnızca Brighton ve Luton'un son beş yılda oyunculara net harcaması Everton'dan daha düşük.

Çoğunluk hissesini 777 Partners'a satmaya çalışırken artık kulübü finanse etmeyen kulüp sahibi Farhad Moshiri'nin mali durumu tehlikeli bir durumda. Premier Lig, tartışmalı Amerikan yatırım firmasının devralınmasını henüz onaylamadı. Son suçlamanın 777'nin faizini geri çekmesine yol açıp açmayacağı henüz bilinmiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nottingham Forest ve Everton, Premier Lig suçlamalarının arkasından puan kesintisiyle yüz yüze kalabilir | Premier Lig

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ağrı'nın spor haber sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!